TISİAD-TURAB EL ELE

TISİAD-TURAB EL ELE

Türkiye-Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, Başkan Yardımcısı Cavidan Demirağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Erdal Alkan, Şeyhmus Ceylan ve Gülçin Uğur, yeni seçilen Türk Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB) Genel Başkanı Canan Sunay ve yönetimine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. TURAB Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyaret oldukça samimi bir ortamda geçerken, iki Genel Başkan Irak’ta ortak hareket etme kararı aldılar.
 
TURAB’ın yeni yönetimine hayırlı olsun dileklerini ileten TISİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç, “Bizler TURAB ve TISİAD’ın ilişkisine ağabey-kardeş ilişkisi olarak bakıyoruz. Bizler bu yeni dönemde TURAB’la ortak projeleri hayata geçirmeyi düşünüyoruz. TURAB’ın hinterlandında 29 ülke var, bunlardan birisi de Irak’tır. TURAB’ın Irak ayağında birlikte çalışabiliriz. Irak, Türkiye ihracatçıları için önemli bir Pazar. Bu pazarın Türk işadamları tarafından iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Örneğin biz TISİAD olarak Mersin’de Türkiye ve Iraklı işadamlarının buluştuğu bir iş zirvesi planlıyoruz. TURAB’ın da buna katkı vereceğine inanıyoruz” dedi. TISİAD’ın bu ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren TURAB Genel Başkanı Canan Sunay da TISİAD’la Irak özelinde birlikte hareket etme fikrini desteklediklerini ifade etti. Canan Sunay, “Biz TURAB olarak TISİAD’ın her zaman yanındayız. Irak’ta TURAB olarak temsilcilik açmak istiyoruz. TISİAD’ın da bu konuda bize destek olacağına inanıyoruz” diye konuştu.
 
ERBİL’E ORTAK GEZİ
 
Daha sonra Genel Başkanlar Kılıç ve Sunay yakın bir zamanda Irak’a bir iş gezisi gerçekleştirmek için harekete geçti. Yönetimlerine ivedi bir şekilde konuyu aktaracaklarını belirten Kılıç ve Sunay, Erbil’e 2 günlük bir iş ziyareti gerçekleştirmek için program yapacaklarını dile getirdiler.